Stowarzyszenie Parkour United jest aktywnie działająca wielozadaniową platformą informacyjno-wykonawczą nastawiona na rozwój oraz promocję Parkour i Freerun w Polsce oraz za granicą. Dzięki doskonałemu zapleczu i wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy doskonale przygotowani do pracy i działania w środowiskach parkour, pokazów, organizacji eventów czy warsztatów.

Stowarzyszenie Parkour United

Parkour United LogoJesteśmy  grupą, którą wspólna pasja łączy już od 2004 roku. Od pierwszego zetknięcia z Parkour rozwijamy siebie i przekazujemy nasze doświadczenia dalej. Obecnie aktywnie działamy na rzecz promocji i rozwoju sportów miejskich i aktywności sportowych w społeczeństwie.

Naszą ideą jest rozwój i promocja alternatywnych aktywności sportowych, oraz edukacja społeczeństwa w zakresie zdrowego, aktywnego trybu życia.

Dlaczego wybraliśmy stowarzyszenie? Taki zabieg daje nam przede wszystkim postać prawną, który świadczy, o charakterze i rozmiarze naszej działalności.

Jesteśmy najważniejszą organizacją tego typu o tematyce Parkour na terenie Polski.

W okresie ostatnich 3 lat działalności naszych akademii i zajęć, trenowało z nami już ponad 3500 osób, które poznały czym jest Parkour i Freerun, oraz jak przekłada się on na osobisty rozwój sportowy.

 

Obecnie realizowane projekty stowarzyszenia Parkour United to m.in.:

- regularna akademia „Parkour United  Academy”, będąca jedynym tak rozwiniętym miejscem w Polsce, umożliwiającym poznanie i trening Parkour i Freerun. Otwarte zajęcia dla osób w wieku od 16 roku życia.

- akademia Parkour dla dzieci – „Parkour United Junior”, skierowana do młodzieży w wieku od 5 do 16 roku życia, w zajęciach ogólnorozwojowych opartych o Parkour i Freerun

- realizowanie projektów społecznych opartych o sport wspierających rozwój młodzieży, a także zapobiegający wykluczeniom społecznym młodzieży

- „Action Team” – utworzenie i rozwijanie elitarnej grupy, złożonej z najbardziej utalentowanych osób uprawiających Parkour i Freerun. Celem grupy jest kształcenie trenerów, oraz artystów reprezentujących nowoczesne sporty miejskie.

- konsultacje z architektami, radnymi i urzędnikami, mające na celu realizację obiektów sportowych dedykowanych dla Parkour i Freerun, przykłady:

            – Skwer Sportów Miejskich Bemowo     (Bemowo, Warszawa)
            – Skwer Siedmiolecia                            (Śródmieście, Warszawa)
            – Park Sportowy Białołęka                     (Białołęka, Warszawa)

- realizacja zlotów treningowych, integracyjnych oraz organizacyjnych dla środowiska Parkour i Freerun, przykłady:

            – Parkour United Start                          (22 Października 2011)
            – Parkour United Creative Jam 2012    (11-12 Lutego 2012)

Chcesz do nas dołączyć i realizować projekty z nami ?     –  Dołącz do nas!

Interesuje Cie nasza oferta i nasze usługi?                          –  Oferta Parkour United

Skontaktuj się z nami                                                              – Dział kontakt